Pielgrzymka do Sandomierza i Chorzelowa 08.09.2018

W sobotę 8 września w przeddzień rocznicy ukoronowania obrazu Matki Bożej Dzikowskiej – Pani Ziemi Mieleckiej kilkanaścioro osób z naszej parafii oraz z Bucza, Mokrzysk i Przyborowa wyruszyło na pielgrzymi szlak. Najpierw przechadzaliśmy się uliczkami królewskiego miasta Sandomierza podziwiając jego architekturę, odwiedziliśmy również muzeum diecezjalne, katedrę, zamek królewski. Zeszliśmy nawet pod ziemię by poznać piwnice i korytarze drążone przez mieszkańców przez setki lat. Zanim deszcz nas przegonił chłonęliśmy atmosferę tego pięknego miasta. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Chorzelowie, by pokłonić się Matce Bożej Królowej Rodzin oraz by wziąć udział w Mszy św. pod przewodnictwem ks. biskupa ordynariusza Andrzeja Jeża. Umocnieni tym spotkaniem i z błogosławieństwem naszego pasterza wróciliśmy do Rudy-Rysia.

Galeria – Pielgrzymka do Sandomierza i Chorzelowa 08.09.2018