3. Niedziela Wielkanocna

14.04.2024

1. Bardzo dziękuję za ofiary złożone do puszek na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej w ubiegłą niedzielę.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcam do wygospodarowania sobie w ciągu tego tygodnia czasu na osobistą lekturę Pisma Św.

1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przed wieczorną Mszą św. o 17.45 a w piątek tradycyjna adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Składka na termomodernizację w związku z tym będzie przesunięta na niedzielę 28.04.

1. Serdecznie dziękuję za troskę o czystość kościoła następującym osobom: Ewie Rakoczy, Bernadecie Czuchra, Marii Czesak, Barbarze Rudnik oraz za zakup kwiatów do kościoła. Do tego zakupu dołożyła się p. Bogusława Gałek. Bóg zapłać.

1. O przejęcie troski o czystość naszej świątyni w tym tygodniu proszę: Elżbietę Plewa, Justynę Gałek, Paulinę Czesak, Barbarę Kijak. Tę grupę sprzątających serdecznie proszę o wykoszenie trawników wokół kościoła.

1. Kazimierz Borczewski odprawi Msze św. za + Stanisława Gałka:

– w poniedziałek od Moniki Gałek z rodz.;

– we wtorek od Agnieszki i Darka Holik;

– w środę od rodz. Mądrzyków z Dołęgi;

– w czwartek od rodz. Wójcików z Górki;

– w piątek od Pauliny, Sławomira Czuchra oraz od Moniki Borowiec z rodz..

1. Andrzej prosił o poinformowanie, że w tym tygodniu odprawi Msze św. za + Czesława Dziedzica:

– w czwartek od Wandy Rogóż z rodz.;

– w piątek od rodz. Janiny i Edwarda Cieśla z Szczurowej;

– w sobotę od Zdzisława Ciurusia.

1. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Małgorzata Michałczyk zamieszkała w Rudy-Rysiu z Edwinem Guzą zamieszkałym w Borzęcinie Grn. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tego małżeństwa proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej – zapowiedź pierwsza.

1. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego.