5. Niedziela Wielkanocna

28.04.2024

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na termomodernizację naszej świątyni.

1. Od środy zaczynamy nabożeństwa majowe. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są w tygodniu o 17.30 a w niedziele i święta obowiązkowe o 13.30. Bezpośrednio po nim odprawiana jest Msza św. W środę majówka jest połączona z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Gorąco zachęcam dzieci i młodzież do liczniejszego udziału w tymże nabożeństwie.

1. W środę serdecznie zapraszam po Mszy wieczornej członków Rady Ekonomicznej na plebanię.

1. W piątek 3 maja przypada uroczystość Najśw. Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. o 8.00 i 14.00.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem – w środę od 16.30 do 17.30.

1. W czwartek chciałbym odwiedzić chorych od godz. 9.00. Bardzo proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii, telefonicznie czy też mailowo.

1. W pierwszą sobotę m-ca zachęcam do uczestnictwa w wieczornej Mszy św., po której bezpośrednio będzie nabożeństwo pierwszo sobotnie.

1. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne. Przed Prymarią zmiana tajemnic różańcowych.

1. Serdecznie dziękuję za troskę o czystość kościoła następującym osobom: Joannie Rudnik, Marii Michałczyk, Irenie Bojakowskiej, Ewelinie Kołodziej oraz za złożone przy tej okazji ofiarę na kwiaty do kościoła, w której partycypowała p. Krystyna Żurek. Tej grupie również serdecznie dziękuję za skoszenie trawy na skarpach wokół kościoła. Bóg zapłać.

1. O przejęcie troski o czystość naszej świątyni w tym tygodniu proszę: Ewę Budyn, Agnieszkę Grudzień, Wiesławę Nosal, Ewę Lis, Adama Kanię.

1. Bardzo dziękuję za zebrane ofiary pieniężne na kościół za m-c kwiecień mieszkańcom ul. św. Stanisława str. lewa, za cały kwartał mieszkańcom Sołtysia.

1. Marek Jarosz czeski misjonarz odprawi Msze św. za + Zofię Gibała:

– w poniedziałek od wnuka Łukasza z Anią;

– we wtorek od Agnieszki i Tomasza Szuba;

– w środę od Tomasza Góry z rodz.;

– w czwartek od Mariusza Wierdanka;

1. Andrzej prosił o poinformowanie, że w tym tygodniu odprawi Msze św. za + Czesława Dziedzica:

– we wtorek od koleżanek i kolegów z pracy syna Zbigniewa;

– w środę od Marka i Joanny Łuba z dziećmi;

– w czwartek od Krzysztofa i Jadwigi Wojtas;

– w piątek od Józefa Borowiec.

1. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Małgorzata Michałczyk zamieszkała w Rudy-Rysiu z Edwinem Guzym zamieszkałym w Borzęcinie Grn. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tego małżeństwa proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej – zapowiedź trzecia.

1. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Weronika Lis-Konieczna zamieszkała w Rudy-Rysiu z Tomaszem Koniecznym zamieszkałym w Rudy-Rysiu. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tego małżeństwa proszony jest o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej – zapowiedź pierwsza.

1. Zachęcam do zakupu i lektury Gościa Niedzielnego.