W śliczny słoneczny sobotni poranek o 8.30 wyruszyliśmy by pokłonić się Matce Bożej Dzikowskiej w Chorzelowie. Jechaliśmy, by być świadkami ukoronowania jej wizerunku koronami poświęconymi przez pap. Franciszka 28.07.2016 na Jasnej Górze. Po drodze mijaliśmy pątników udających się pieszo do Odporyszowa k. Żabna i budowaliśmy się ich wiarą i entuzjazmem. Gdy dotarliśmy na plac koronacyjny uderzyła nas wspaniała atmosfera tej uroczystości wytworzona przez bardzo licznie zgromadzonych pielgrzymów oraz bardzo dobra organizacja tego święta. W czasie prawie 2,5 godzinnej mszy św. koronacyjnej usłyszeliśmy bardzo głębokie kazanie ks. arcybpa Wiktora Skworca, po którym nastąpiło przez wszystkich oczekiwane nałożenie koron na skronie Dzieciątka Jezus i Matki Bożej oraz aureoli nad głową św. Józefa. Po komunii św. ks. bp ordynariusz Andrzej Jeż zawierzył całą diecezję tarnowską Jezusowi i Maryi z cudownego obrazu chorzelowskiego. Ok. godz. 15.00 z sercami pełnymi radości i cudownych wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną. Po drodze zatrzymaliśmy się w sanktuarium w Odporyszowie na krótką modlitwę. Bogu i Matce Najświętszej niech będą dzięki za dar sobotniej pielgrzymki.

Ks. Adam

Galeria – 09.09.2017 – Pielgrzymka do sanktuarium w Chorzelowie na koronację obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin