Oaza parafialna w Wambierzycach – 15.07. – 20.07.2019

W dniach 15.07-20.07 grupka 28. dzieci z Rudy-Rysia, Szczurowej, Strzelec Małych, Dąbrówki Morskiej, Przyborowia oraz z Brzeska pod opieką trójki wychowawców odpoczywała w okolicach Kłodzka, a dokładnie w Wambierzycach. Podczas tych kilku dni dane nam było zobaczyć wiele pięknych miejsc przyrodniczych jak i poznać historię tego regionu poprzez zwiedzanie interesujących miejsc historycznych. Zapierające dech w piersi widoki rozpościerające się w Górach Stołowych (Skalne Grzyby, Szczeliniec Wielki), ze Śnieżnika, w Republice Czeskiej w Skalnym mieście – Adrspaske skaly oraz w Janskych-Laznich, potężne twierdze tego regionu (Twierdza Kłodzko, Twierdza Srebrna Góra) jak i kopalnia złota w Złotym Stoku pozostaną długo w naszej pamięci. Praktycznie cały czas był wypełniony atrakcjami oraz czasem na zabawę – niemal codziennie chłopcy grali wieczorami w piłkę na Orliku w Wambierzycach, w czwartek byliśmy w Kudowej-Zdroju w parku linowym. Każdy dzień oczywiście zaczynaliśmy modlitwą i Mszą św. a kończyliśmy wspólną modlitwą i Apelem Jasnogórskim. Nawet nie zorientowaliśmy się jak te kilka dni szybko nam minęły i ze smutkiem opuszczaliśmy gościnne Wambierzyce. Te wszystkie miłe dni były możliwe dzięki sponsorom (firmom: Climax Brzesko, Conteko Radłów, Mark Brzesko, Marpol Szczepanów, Zakładom Mięsnym “CHABURA” w Szczurowej, Mleczarni i Spółdzielni Produkcyjno Handlowej w Szczurowej), którzy dołożyli niemałą sumę do pokrycia kosztów naszej Oazy – za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni.

ks. Adam Malczyński

Galeria – Oaza w Wambierzycach 15-20.07.2019