W dniu odpustu parafialnego 07.08.2022 miała miejsce wyjątkowa uroczystość podwójnie świętowanego jubileuszu kapłaństwa naszego drogiego rodaka ks. prałata Kazimierza Markowicza oraz ks. proboszcza Adama Malczyńskiego. Drogę kapłańskiej służby ks. Kazimierz rozpoczął 28.05.1972 a ks. Adam 17.05.1997. Ich kapłańskie ścieżki splotły się w 2002 r. w Nowym Sączu w parafii pw. Matki Bożej Niepokalanej, gdzie obydwaj w jednym czasie obejmowali powierzone przez ks. biskupa Wiktora Skworca obowiązki – Ks. prałat Kazimierz – proboszcza, a ks. Adam – wikariusza. Drogi życiowe wyznaczone im przez Pana Jezusa Dobrego Pasterza znowu się spotkały, gdy ks. Adam trafił do rodzinnej parafii ks. prałata Kazimierza w 2016 r. W 2022 roku dane im było wspólnie cieszyć się i świętować okrągłe rocznice posługi kapłańskiej. Sumę odpustową poprzedziły uroczyste i przejmujące do głębi przemowy przedstawicieli parafii – Rady Parafialnej, Liturgicznej Służby Ołtarza, dzieci i tych, którzy najwięcej sprawili radości ks. prałatowi – kolegom i koleżankom z klasy z Szkoły Podstawowej w Rudy-Rysiu. Okolicznościowe kazanie wygłosił dziekan naszego szczepanowskiego dekanatu ks. prałat Władysław Pasiut.

Parafianie stanęli na wysokości zadania i chcąc okazać wielką wdzięczność dla rodaka, który nieustannie modli się i wspiera naszą parafię, zorganizowali poczęstunek w Domu Ludowym dla zaproszonych gości. Tam ks. prałat i klasowi przyjaciele mogli się nacieszyć sobą i powspominać wspólnie spędzone szkolne lata. Wielokrotnie zresztą ks. Kazimierz podkreślał przy każdej nadarzającej się okazji, że to wspólne spotkanie z koleżankami i kolegami z szkolnej ławy najwięcej sprawiło mu radości.

Ze swojej strony chciałbym wyrazić wielką wdzięczność moim parafianom, za włożony trud w organizację i piękne przygotowanie tego jubileuszu kapłaństwa w Rudy-Rysiu.

Galeria – Złoty jubileusz kapłaństwa ks. prałata Kazimierza Markowicza oraz srebrny ks. proboszcza Adama Malczyńskiego – 07.08.2022