Paczka dla Ukrainy 27.03.2022

Początkiem marca 2022 Caritas Polska oraz nasza diecezja zaangażowała się w akcję PACZKA DLA UKRAINY. Akcja w zamyśle była skierowana do rodzin, które pozostały na terenie działań wojennych na Ukrainie. Początkowo planowano wysłać z naszej diecezji 4 000 paczek (sumarycznie ok. 70 ton), które zostaną zawiezione bezpośrednio do Ukrainy. Każda z paczek była ustandaryzowana i zawierały konkretne artykuły przydatne dla ukraińskich rodziny dotkniętych wojną. Nasza parafia skompletowała aż 20 paczek, co jest pięknym dowodem wielkiej wrażliwości i hojności pokaźnej liczby darczyńców. Składam wszelkim darczyńcom stokrotne Bóg zapłać. Również gorące podziękowania składam na ręce p. Marii Gaczoł wszystkim paniom, które poświęciły sporo czasu, aby przepakować przekazane dary do pudełek.